Голова Козятинської РДА каже, що електроопору в Самгородку збив не він, а брат


стовп - новини Вінниччини

Потім до слухавки підійшов сам голова РДА Олексій Лавренюк. Він звинуватив у брехні журналістів, які писали про ДТП, а також – свідків ДТП, які стверджують, що за кермом авто був саме очільник Козятинського району. Пан Лавренеюк підтвердив, що за кермом авто, що збило електроопору, був його брат, керівник місцевого сільськогосподарського підприємства. Плутанину Олексій Лавренюк пояснив тим, що в обох – однакові ініціали й прізвища. На запитання, чому винуватець ДТП стрімко поїхав з місця пригоди, Олексій Іванович відповів: «Це вже інша справа». Усю ситуацію голова РДА пояснює інтригами з боку певних політичних сил.

Нагадаємо, 10 липня, близько 22.30 група молодих людей сиділа на лавочках в центрі села Самогородок Козятинського району. Раптом молоді люди почули сильний удар, і після цього зникло вуличне освітлення. Близько 15 людей людей побігли в бік удару.

Очевидець подій, житель Самгородка, Максим Голосай розповідав:

— Ми побачили, як зі сторони Козятина в бік села Збараж машина сірого кольору «Тойота» збила електроопору. Від удару опора перегородила дорогу, провода заплуталися навколо машини, лежали на проїжджій частині. Я одразу кинувся до водія. Але машина почала здавати назад, аби розвернутися і їхати в бік Козятина. Хлопці побігли зупиняти машини з обох сторін, щоб ніхто не наїхав на проводи, бо ми ж не знали, під напругою вони чи ні. І коли машина розвертається, я дивлюся у відкрите бокове скло, а це – голова Козятинської РДА Лавренюк.

Максим Володимирович стверджує, що за кремом сидів сам Олексій Лавренюк, адже він проживає у селі Збараж за 3 км від Самгородка і щодня проїжджає через це село. Тому, мовляв, усі місцеві жителі добре знають і машину голови Козятинського РДА.

Зазначимо, протягом дня журналістам не вдавалося почути коментар від голови Козятинської РДА: у телефонній слухавці звучало: «Ви помилилися номером». Але ввечері цього ж 11 липня, повторимо, саме з цього номера до журналіста ВінницяОк зателефонували брати Лавренюки.

На ранок 11 липня електроопору встановили і поновили електропостачання в селі Самгородок.

http://vinnitsaok.com.ua

Губернатор у Козятині

Заклад, який забезпечує тимчасове проживання жінок на останніх місяцях вагітності та матерів з дітьми віком до 1,5 року, які опинилися у складних життєвих обставинах, працює на території області вже протягом 5 років і розрахований на одночасне перебування 10 жінок з дітьми.

Сьогодні в центрі проживають 5 молодих матерів і 7 дітей, а найближчими днями сюди прибудуть ще 4 матері.

Голова обласної державної адміністрації оглянув приміщення центру, ознайомився з умовами проживання його мешканців, а також поспілкувався з молодими матерями, які нині перебувають у закладі.

«Вже протягом 5 років у Козятинському центрі відпрацьовується формат адаптації до соціуму та навчання матерів, які потребують такої підтримки. Аби завтра, після виходу із закладу, вони могли правильно формувати свій бюджет, правильно доглядати за дитиною, — зауважив Іван Мовчан. – І перед центром сьогодні стоїть комплекс завдань щодо максимального виявлення таких сімей по області, аби в подібних закладах допомагати їм адаптуватися до життя».

Керівник Вінниччини наголосив, що діяльність Козятинського центру є складовою програми Президента України Віктора Януковича щодо підтримки матерів з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також зазначив, що у поточному році на утримання закладу з обласного бюджету передбачено 500 тисяч гривень, причому щороку ці видатки збільшуються.

«Матері, які тут перебувають, потребують величезної допомоги: і психологічної, і материнської, яку їм надають і керівництво центру, і соціальні працівники закладу. І наш обов’язок – повністю забезпечити такі центри», — підкреслив голова облдержадміністрації Іван Мовчан та вручив у дарунок закладу мікрохвильову піч.

Для довідки.

Козятинський обласний соціальний центр матері та дитини функціонує з 1 червня 2008 року.

Завданням закладу є здійснення роботи щодо реалізації права дитини та виховання в сім’ї: тимчасове розв’язання проблеми житла, забезпечення ефективної та постійної взаємодії соціальних працівників з жінкою, забезпечення належних умов існування новонародженої дитини під час розв’язання матір’ю складних життєвих обставин, які заважають нормальному функціонуванню сім’ї тощо.

За період функціонування послугами закладу скористалися 53 жінки та 72 дитини.

Повсякденною роботою фахівців центру є навчання навичкам самообслуговування, догляду за дитиною, використання коштів, планування зайнятості, підготовки до життя з дитиною та її виховання в подальшому.

Після вибуття із закладу матері з дітьми перебувають під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем їх подальшого влаштування.

«Моя Вінниця»<br /><a href=»http://www.myvin.com.ua/ua/news/region/21976.html»>Джерело</a>

Голова Козятинської РДА влаштував ДТП і втік з місця аварії

Група молодих людей сиділи на лавочках у центрі села Самогородок Козятинського району на Вінниччині. Раптом молоді люди почули сильний удар і після цього зникло вуличне освітлення. Близько 15 молодих людей побігли в бік удару.

«Ми побачили, як з боку Козятина у бік села Збараж машина Toyota збила електроопору», — розповідає очевидець подій місцевий житель Максим Голосай.

«Від удару опора перегородила дорогу, дроти лежали на проїжджій частині і заплуталися навколо машини. Я одразу кинувся до водія. Але машина почала здавати назад, щоб розвернутися і їхати в бік Козятина. Хлопці побігли зупиняти машини з обох сторін, щоб ніхто не наїхав на дроти, бо ми не знали під напругою вони чи ні. І коли машина розвертається, я дивлюся у відкрите бокове скло, а це голова Козятинської РДА Лавренюк», — стверджує свідок Максим.

Він запевняє, що за кермом авто сидів Олексій Лавренюк, адже він проживає в селі Збараж в 3 км від Самгородка і щодня проїжджає через цю поселення. Тому всі місцеві жителі добре знають і машину голови Козятинського РДА.

«Я йому став говорити: «Виходьте з машини. Куди ви їдете?, — Продовжує Максим Голосай. — Але він мене ніби не чув. Не звертаючи уваги розвернув машину. Я хотів його зупинити, але машина була обплутана проводами і я не знав під напругою вони. Він виплутався з тих проводів і поїхав у бік Козятина. Ми викликали ДАІ. Відразу під’їхав місцевий електрик розплутав дроти.»

Водночас до Максима подзвонив знайомий, який побачив, що побита машина Toyota сірого кольору стоїть на АЗС біля залізничного переїзду села Кордишівка.

«Я разом з Максимом відразу поїхав на місце», — стверджує депутат Козятинської райради, теж житель села Самогородок Олег Оркуша.

«Але машини там вже не було. Працівники АЗС та залізничного переїзду підтвердили, що дійсно стояла але кілька хвилин тому її забрали інспектори Державтоінспекції», — додав місцевий депутат.

Свідки розповідають, що на місце подій у село Самгородок відразу привезли особистого водія Олексія Лавренюка. Їх ще здивувало, чому на місці події працював тільки один інспектора ДАІ, а не два, як того вимагає інструкція.
ДАІ зараз ситуацію не коментує, а сам пан Лавренюк на телефонні дзвінки відповідає, що «ви помилилися номером».

http://ukranews.com

Програма святкових заходів до Дня міста у Козятині

Щороку День міста збирає у родинне коло близьких і друзів, добрих приятелів і бажаних гостей. Єднання, порозуміння, злагода і піднесений настрій пануватимуть у святкові дні в Козятині. Насичена програма заходів на будь-який смак – мистецьких, спортивних, музичних – відбуватиметься на майданчиках, на сцені міського будинку культури, стадіоні «Локомотив», у сквері та музеї історії міста:

3 липня
18.00 Святкова програма до Дня міста (с.Залізничне)

4 липня
12.00 Відкриття виставки живопису бердичівлянки Світлани Петричук в Музеї історії міста Козятина
18.00 Святкова розважальна програма (сквер ім.Пушкіна)

5 липня
10.00 Дитяча ігрова програма (центральна площа)
Конкурс для дітей «Малюки наперегонки» (центральна площа)
Святковий квест (центральна площа)
13.00 Святковий концерт-вітання: арт-галерея, виступ духового оркестру та кращих артистів, нагородження представників організацій міста (МБК)

6 липня
7.00 – 11.00 Конкурс рибалок (ст-н “Локомотив”)
10.00 Турнір з футболу за участю команд з міст Вінниця, Калинівка, Козятин (ст-н “Локомотив”)

7 липня
ст-н Локомотив
9.00 Виставка собак
10.00 Пауерліфтинг
11.00 Турнір з шашок, волейболу
15.00 Святкова торгівля
16.00 Показові виступи каратистів, гімнастів
Святковий вернісаж «Алея майстрів» Парад мам з дитячими візочками
16.40 Показовий виступ від спортивного клубу козацького бойового гопака (м.Гнівань)
17.00 Урочистий концерт-вітання за участю засновника і керівника ансамблю “Сябри”, народного артиста Білорусі Анатолія Ярмоленка, Заслуженої артистки України Тіни Кароль, знаних артистів української естради та кращих виконавців Козятина
Центральна площа
21.00 Парад автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів
21.15 Святкова дискотека
22.00 Святковий феєрверк

 

http://komr.gov.ua

Проблеми козятинського міського транспорту

Добре, якщо у вас є власне авто. Добре, якщо робота, життєві обставини і здоров’я дозволяють вам долати місцеві відстані пішки. Якщо ж ви пов’язані з громадським транспортом ,тоді у вас неодмінно виникають якісь претензії до його роботи.

В м. Козятині автобусніі маршрути обслуговують 5 приватних перевізників на 6 автобусних маршрутах. Необхідно зауважити,що з усіма перевізниками,що здійснюють перевезення по місту на конкурсній основі укладено договори,де чітко обумовлені різні питання, в т.ч. і графіки руху автобусів по місту.

Для контролю за роботою міського транспорту створена робоча комісія, в склад якої входять спеціалісти управління житлово-комунального господарства, управління праці та соціального захисту населення. Складено графік перевірок. В ЗМІ регулярно надається номер «гарячого» телефону, на який можна надати пропозиції та зауваження щодо роботи наших автобусів, відношення водіів до пасажирів. Незабаром інформація щодо «гарячого» номеру телефону (2-29-07) з’явиться в кожному салоні автобусу. Управління житлово-комунального господарства готове співпрацювати з мешканцями міста на партнерських умовах.

Ми намагаємось мати оперативну інформацію стосовно всіх негативних моментів в роботі міського транспорту. 27 червня 2013 року робочою групою проведено чергову планову перевірку міських автобусних маршрутів.

Перевірка проводилась з 7 ранку до останнього рейсу чергового автобусу. Суттєві зауваження є до рейсу №6 ( перевізник Сульжук В.О.). Автобус не з’явився на маршруті після 14 години. Така ситуація повторюється майже систематично. Від пасажирів надходять нарікання саме на цей маршрут. Перевізник мотивує ситуацію тим, що маршрут в післяобідній час через малу кількість пасажирів є збитковим. Дані обставини не виправдовуть перевізника і є грубим порушенням умов договору, дають підставу для розірвання з перевізником договору про співпрацю.

Але розірвати договір – це одне, а знайти перевізника, котрий би захотів працювати на маршруті, що звільнився, — зовсім інше. Бажаючих працювати в сфері автобусних перевезень на даний час немає. Адже, відповідно до змін до Постанови Кабінету Міністрів №1081 від 3 грудня 2008 року, вимоги до автобусних перевізників стали дуже жорсткі.

Зокрема, з’явилася вимога щодо наявності резерву автобусів. Тобто, перевізник, який хоче вийти на ринок пасажирських перевезень, повинен мати як мінімум один резервний автобус (аби не було збоїв на маршруті на випадок несправностей техніки чи якихось інших форс-мажорів). Також більш строго контролюються технічний нагляд, зберігання автобусів у нічний час, наявність ліцензованих механіків та медиків.

У комісії є зауваження до перевізників і стосовно наявності наочної інформації в салоні автобусів, відсутності трафаретів з назвами зупинок, кількості пільгових пасажирів, які мають знаходитись в салоні під час рейсу. Трапляються випадки некоректної поведінки водіїв по відношенню до пасажирів. Проблем та питань зібралось чимало. Є реальна потреба в зустрічі з перевізниками, щоб обговорити проблеми для спільного ії вирішення . Тим більш мета у нас одна -щоб кожен мешканець міста вчасно прибув на свою зупинку і не втратив при цьому гарного настрою.

http://komr.gov.ua

ДТП у Козятині: дівчата під колесами депутата міськради

Подруги – 19-річна Катя Швець та 16-річна Ірина Поліщук — поїхали на скутері до цілодобової аптеки. Вони рухалися по вулиці Грушевського близько десятої години вечора 21 червня. Усе було гаразд, їхали, розмовляли…

За словами дівчат, вони їхали по правій стороні, не перевищували швидкість (на скутері не поганяєш), а біля будинку міського суду їм назустріч виїхав автомобіль. Далі вони нічого не пам’ятають.

— Ми з подругою їхали на скутері по правій стороні, з боку магазину «Еліта», до аптеки біля книжного магазину. А тут прямо на нас їде машина, світить фарами, ми навіть не зрозуміли, звідки вона взялася, що це за машина і куди нам повертати. Більше я нічого не пам’ятаю, прийшла до тями лише в лікарні, — розповідає потерпіла Катерина Швець. – Зараз брешуть, що ми їхали нетверезі. Але ми нічого не пили, а за кермом скутера я вже два роки, і права я отримала ще два роки тому.

Куди преш?!

У результаті отриманих травм дівчата знепритомніли, тому моменту аварії не пам’ятають.

— Пам’ятаю лише, як Катя сказала: «Куди він пре?!», а потім — удар. Прийшла до тями на землі. Одразу й не зрозуміла, що трапилося. Лише постійно запитувала, де Катя і що з нею сталося, — розповідає Ірина Поліщук.

Важкі травми

Зі слів очевидців, від удару дівчата перелетіли через скутер, Катя вилетіла вбік, а менша, Ірина, на лобове скло машини. Удар був настільки сильний, що з Катерини Швець навіть злетіли кросівки. У результаті обидві дівчинки отримали важкі травми. Дівчат доставили до лікарні в шоковому стані.

— У Каті був перелом стегна, струс мозку та численні рани на руках та ногах. На початку тижня її відправили до Вінницької обласної лікарні для оперативного лікування. Іра отримала струс мозку та забійні рани лоба, зараз вона вже вдома, — розповідає лікар-хірург Сергій Шлапак.

Операція коштує 15 тисяч

Лікарі розділилися на дві бригади: одна зашивала рани на руці та вставляла спиці Катерині, а друга зашивала рану на лобі в Ірини, адже дівчинка головою розбила лобове скло машини. Коли готувався номер, Катерина Швець ще перебувала в обласній лікарні, її готували до складної операції.

— Ми зараз шукаємо кошти на операцію, адже вона дуже дорога — 15 000 гривень, лише штир коштує 8 000 гривень. Цей штир будуть вставляти в ногу. Його необхідно замовляти індивідуально. Чоловік, що збив мою дитину, навіть не поцікавився її здоров`ям. Як так можна? — каже мама Катерини, Валентина Швець.

20 метрів

Доказом того, що автомобіль виїхав на зустрічну смугу, є сліди гальмівного шляху, який розтягнувся на 20 метрів. Родичі Катерини Швець розповіли, що в протоколі написано «п’ять метрів». Сліди від шин ще кілька днів можна було бачити на асфальті, але потім дощ змив усе за лічені хвилини.

Коли дівчат доставили до лікарні, водій автомобіля теж поїхав у лікарню, але так і не наважився зайти до палати, де надавали першу допомогу дівчатам, та поцікавитись, як вони себе почувають.

50 кілометрів на годину

Як стало відомо, водієм автомобіля був Ігор Ясний, депутат міської ради. Він не постраждав у результаті ДТП.

— Дівчата без прав їхали на скутері та в`їхали в машину. Я рухався зі швидкістю 50 кілометрів на годину. Знаю, що дівчата перебувають у лікарні, — розповів Ігор Ясний.

Хрещена мати Катерини Швець зв’язалася з водієм автомобіля по телефону, щоб поговорити про ДТП. За словами Катерини Швець, хрещена ні вибачень, ні співчуття по телефону не почула, а лише одну фразу: «Скажіть спасибі, що я не зобов’язую вас відремонтувати мені машину».

Ані моральної, ані матеріальної допомоги потерпілі дівчата від водія машини не отримали, всі необхідні медикаменти батьки дівчат купували за власні кошти, і за дорогу операцію батьки Катерини заплатять теж із власної кишені.

http://kazatin.com

Козятинський тато, на якого хата: «Я так закрутився, що забув дату свадьби»

— 14 років жили у шлюбі, а в мене обручки не було, — говорить 38-річна Ірина Жебєлєва із міста Козятин на Вінниччині. Персня Ірині подарував чоловік 39-річний Леонід після зйомок у телепроекті «Хата на тата». Подружжя виховує синів 14-річного Владислава і 10-річного Ярослава, доньку Дарину, 2 роки. На підмізинному пальці Жебєлєвої виблискує золота обручка. Сім’я готується відсвяткувати скляне весілля — 15 років шлюбу.

— Льоня став на коліно і почав мені кольцо дарувати. Я була шокована, чого це він раптом наважився. Тепер повінчатися хочемо. Тоді і я йому обручку подарую. У вітальні є великий плазмовий телевізор, шкіряні диван та крісло. Сім’я торгує рибою на базарі.

— Чому на весілля не подарували дружині персня?

— Як розписувались, Іра була вагітна. Я так закрутився у справах, що забув про кольцо і дату свадьби. Іра зранку нагадала, що треба в загс їхати. З батьками випили шампанського. Весілля не робили. За гроші, які батьки збирали нам на свадьбу, купили хатину на дві кімнати на окраїні города. Жили там дев’ять років.

— За 14 років подарував їй п’ять перснів із різними камінцями. Найдорожчий із діамантом коштував 27 тисяч гривень. Купив, коли вона народила доньку, бо дуже про неї мріяв. А звичайну обручку вважав дєшовкою. Коли потєряв жінку на тиждень зйомок, поняв, шо треба щось міняти. Купив кольцо за 1450 гривень.

Родина знялася у телепроекті «Хата на тата». Жінка поїхала відпочивати, а чоловік тиждень виконував її обов’язки.

— Я виявився першим чоловіком за всю історію проекту, який програв головний приз — 30 тисяч гривень. Бо не встиг приготувати лобстера в клярі, — згадує Леонід. — Жінка поїхала на тиждень на Кіпр. Я мав доглядати дітей, по хаті все робити. І ще виконати шість завдань. Одне з них — зварити лобстера. Насправді я встиг його приготовити, лишилося тільки з каструлі перенести на тарілку. Але дружина в цей момент вернулася додому.

— Раніше все було тільки на мені — уборка, діти, дєла по торговлі. Навіть манікюр не мала часу зробити, — розказує Ірина. — Тепер ходжу до салону краси. Коли втомлююся, Льоня сам поприбирає, приготує їсти. До цього собі біля телевізора сидів чи за комп’ютером.

— За тиждень я зрозумів, що готувати, прибирати та дивитися за дітьми щодня — це важка праця. Поняв, наскільки люблю жінку. А тут оператори кажуть, шо дружина кидає мене. Я чуть не здурів тоді.

— Склали щоденний графік обов’язків. Сніданок і обід роблю я. А Льоня готує вечерю. Відкрив у собі кулінарні способності. Дуже смачні страви із м’яса йому вдаються. На мій день народження сам накрив стіл. Подружки були в захваті. Тепер постійно ставлять у приклад мого Льоню.

Господар бере курячу тушку та розрізає її. Готуватиме з апельсинами та яблуками.

— Кум сказав, що я підкаблучник, бо в усьому помагаю дружині. Ми посварилися. Кажу: якби ти дійсно любив свою жінку, ти так само робив би. У нас з кумами традиція є — щосуботи ходити одне до одного по черзі в гості. Раньше він до приходу гостей підсобить своїй жінці. А коли гості на порозі, витер руки і сидить. Тепер не стісняється, при всіх помагає.

Вікторія МАРЦЕНЮК

Джерело: Gazeta.ua