Козятинський стадіон — у жертву виборам

Минулого тижня Козятин відвідала команда «95-го КВАРТАЛУ». Артисти такого рівня, скажемо прямо, не тішать своєю увагою наше провінційне містечко, аж тут раптом – таки подарунок від одного з кандидатів у майбутні депутати…

Тисячі городян, і малі, і дорослі відвідали цього дня козятинський стадіон «Локомотив», на якому відбувався концерт знаменитих «кварталівців». Шоу вдалося на славу, «екс-КВНівці» викладалися на повну, народ отримував задоволення. Та якби не одна ложечка дьогтю, яка зіпсувала усю ту передвиборну бочку меду…

Після того, як столичний шоу-десант розібрав свої сценічні лаштунки і від’їхав до Києва, дехто із козятинців просто «ахнули». Звичайно, як завжди, були і купи сміття, і покинуті пляшки з-під спиртного, і навіть шкарпетки у багні, забуті кимсь із «гарячих» фанатів «кварталівців». Та все це дрібниці у порівнянні із станом так важко і довго виплекуваного футбольного поля, яке після заїзду-від’їзду кандидатсько-депутатського шоу перетворилося у поле майже переоране, а від газону залишилися лише самі спогади.

Ці фото вже наступного дня опублікували кілька незалежних один від одного Інтернет-джерел, і козятинці мали змогу висловити своє ставлення до відповідальності організаторів та самого пана кандидата у соцмережах «Однокласники» та «Вконтакте». Ось лише деякі із їхніх коментарів:

— Кто уничтожил футбольное поле?! Кто ездил машинами по поле?! Там такие ямы, что можно футбольным мячом в гольф играть!!!! Как там дальше футбольные матчи проводить?! Что вы на это скажите?!!!!! А чтоб не было мусора надо урны поставить и не было мусора!!! Народ не причём! Не организовали мероприятия и вот результат! — обурюється Серёга[MeSa_rap_ 04]Марценюк.

— Це воно таким і залишиться, чи може все-таки катеренчук не пожаліє грошей і його відновлять? – запитує Руслан Білоус.

— ВАРВАРЫ! Сколько помню этот стадион был лицом Казатина (даже сторож не давал заходить на поле), — пише Василь Благодир, — эти фотки как ножом по сердцу. Теперь посмотрим сколько они вложат денег чтобы, восстановить поле. Слов не осталось ,одни эмоции!

— Бедлам — що ще скажеш, пише Серёга Ямпольський, — напевно нiхто такого в себе у дворi не робить! Мiж iншим прибиральники теж люди, чому вони мають страдати iз за розумовiдсталих?

— Тут говориться не про сміття, воно залишається після усіх масових заходів, — коментуэ Антон Фицик, — говориться про газон на футбольному полі, який дуже довго відновлюється. І організатори повинні були про це подумати.

— Кандидат забашляв … грошей, щоб йому виділили поле на час концерту, так що за прибирання повністю відповідає наша міська влада,самі на таке погодились…І до речі, нічого не змінити, засирали і будуть засирати. пише Сергій Суриков.

— Він робив це перед усім для себе!! Провів чудову піар компанію!!!! — просто крик душі виривається у Олександра Марценюка.—  А тепер подумаємо і порахуємо, скільки грошей він витратив на це дійство????????????? Всі зірки знамениті, гонорари не маленькі, сцена чудова!!! Краще на ці кошти водогін закінчив, а не обяє вже 10РОКІВ!!!!!!!!!!!!!!! Задумайтесь!!!

Дійсно, за неофіційними даними, на вищезгадане шоу кандидатом було витрачено 45 тисяч чи то доларів, чи то євро. Та чи не краще було би ці гроші витратити на щось корисніше, на ту ж допомогу інвалідам чи нову дорогу, та чи мало «проблемних зон» у Козятині?

Хоча за незалежним екзитпулом, який проводить «Типовий Козятин» (http://vk.com/tipkaz), саме цей кандидат є фаворитом козятинців у передвиборних перегонах. Земляки, у нас ще є час, може варто задуматися над своїм вибором?..

Ганна Собчук

Найдешевший борщ — у Білорусі

Названа страна, где можно дешевле всего приготовить украинский борщ

Отечественные экономисты отмечают, что хороший урожай овощей в этом году диктует низкие цены на борщовой набор уже второй год подряд. Но все же, украинский борщ значительно дороже, чем в некоторых соседних странах. 
Исходя мировой практики составления «индекса Бигмака», украинские экономисты решили составить свой, отечественный «индекс борща». При разработке этого рейтинга был использован традиционный для многих домохозяек рецепт украинского борща. Он включил в себя говядину, свеклу, томатную пасту и чеснок. Кроме того, он использовал среднюю цену на каждый ингредиент вкусного блюда в Киеве, Москве, Минске Праге, Варшаве. А также в американском городе Чикаго, где можно купить все эти продукты в интернет-магазинах. 
Согласно результатам исследования, самый недорогой украинский борщ оказался в Минске. Приготовленный из белорусских продуктов он бы обошелся почти в 8 гривен за порцию, на втором месте — польский — 10,81 гривны, и только на третьем — украинский — 12,43 гривны. 
Чешский борщ затянул на 14,61 гривны за порцию. Почти 22 гривны стоит тарелка борща в американском Чикаго, а в северной Москве тарелка вкусного блюда уже стоила почти 24 гривны.

Залізничні квитки перед Новим роком можна буде купити через смартфон

 

Залізничники вже готові впровадити систему безконтактних квитків — її буде впроваджено наприкінці грудня цього року, про це в середу заявив віце-прем’єр-міністр — міністр інфраструктури Борис Колесніков, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

«Після 20 грудня пасажири зможуть купити квиток через інтернет, сфотографувати його на свій смартфон, і стюард зчитає QR-код квитка», — сказав Колесніков. Тобто роздруковувати проїзний документ буде необов’язково, повідомляюють Укрінформ новини.

Передбачається, що, користуючись планшетом або мобільним комп’ютером, стюард зможе зчитати QR-код квитка, придбаного пасажиром через інтернет. На екран пристрою буде виведено інформацію — прізвище, ім’я, по-батькові пасажира, дату відправлення та номер поїзда, місце у вагоні тощо. Зчитати QR-код квитка таким пристроєм можливо зі смартфону, чи з роздрукованого проїзного документу, придбаного через інтернет, роз’яснюють у міністерстві.

Микола Філонов стане головою обласної «Батьківщини»?

Новина про зняття кандидата у 13 виборчому окрузі Миколи Філонова на користь висуванця ВО «Батьківщина» Миколи Катеринчука знайшла несподіване продовження. На цей раз в політичних кулуарах Вінниччини.

Зняття Філонова, випадок в умовах нинішніх виборів – унікальний. Знімаються, як правило, «технічні» кандидати на користь провладних висуванців, членів Партії регіонів, або тих, хто уже написав заяву до фракції «регіоналів».

Цим кроком Микола Філонов, який доволі грамотно вів потужну агітаційну кампанію в окрузі, поставив перед аналітиками доволі складне завдання – якою була мотивація його кроку?

За коментарем про ймовірний сенс цієї події ми звернулися до вінницького експерта-політолога Олександра Логінова.

—      Найбільш ймовірно – одержання Миколою Філоновим посади у партійній структурі ВО «Батьківщина», – розмірковує пан Логінов. -Тим більше, що робота у нинішнього керівництва Вінницької «Батьківщини» поставлена вкрай слабко. Вдвічі менший результат на місцевих виборах 2010 року у порівнянні з президентськими, вщент програні позачергові вибори до обласної ради у Липовецькому районі, незграбна і безлика виборча кампанія у Вінницькій області на сьогоднішніх виборах – все це причини того, що Людмила Щербаківська одержала від вищого партійного керівництва непрохідне 135 місце у виборчому списку.

—      Сьогодні Щербаківську не знімають з керівництва обласної парторганізації, скоріше всього, щоб не розпалювати скандал напередодні дня голосування 28 жовтня. Але, з огляду на очевидний провал «Батьківщини» у Вінницькій області, її знімуть ще до кінця року. А «лавка запасних» у місцевої «Батьківщини» цілком відсутня, – додав експерт.

З огляду на слова Олександра Логінова, Філонов, який несподівано для всіх підтримав одного з найвідоміших опозиційних політиків України та найпотужнішого мажоритарника від Об’єднаної опозиції, має усі шанси очолити опозицію на Вінниччині.

Марина Чорномаз

Козятинському селу першого президента — 400 років

14 жовтня у православне свято Покрови Пресвятої Богородиці у село Сестринівка Козятинського району святкувало своє 400-річчя. Зранку у сільскому храмі Покрови був відслужений молебень за всіх жителів села. А в обідню пору понад 500 сестринівчан з 950-ти, що живуть у селі, зібралися біля приміщення сільського клубу.

Звертаючись до своїх односельчан сільська голова Олена Максименко нагадала жителям історію. А гостям свята було цікаво дізнатися, що походження назви села має дві версії. І наче обидві вони правдиві, але історики досі не можуть зупинитися на одній.

Отже, за пешою легендою землі, де пізніше було засноване село, у 1612 році отримав у володіння один князь від своєї сестри. Так і став називати місцину – Сестринець, а згодом Сестринівка.

Але місцевим більше до вподоби інша історія. Монголи винещили все село, а з собою забрали лише жівчат і жінок. І тільки дві сестри заховалися під мостом. І як вороги пішли з рідної землі, почали жити неподлік місця. Згодом до них приєднувались інші люди і так виникло поселення з назвою Сестринівка.

Та найбільше сестринівчани пишаються і розказують усім гостям про першого президента України Михайла Грушевського. Адже Сестринівка стала його духовною батьківщиною. Тут він зростав як особистіть, яка потім змінила історію. Саме звідси, з Сестринівки, походить рід його матері Глафіри, тут народилась його сестра Ганна, тут все життя служив священиком у Покровській церкві його дід протоієрей Захарій Опоков. І саме в цьому селі проходили молоді юні роки майбутнього президента. І саме дід Михайла Грушевського благословив онука на навчання в університеті Святого Володимира у Києві.

vinnica.unian.net

Бродецькому – 300 років

 

Свято громади тут відзначалось уперше. Гостей свята зустрічав військовий оркестр 26-ї Бердичівської артилерійської бригади, у якій служать бродеччани Руслан та Іван Крижанівські, Олексій Пасічник. У фойє клубу розгорнулася виставка місцевих майстринь і талантів. Відбулась презентація вишитого рушника-оберегу, уквітчаного гербом громади.

Слова гімну селища та проникливої пісні «Про Бродецьке» написала місцева поетеса, вчитель-філолог Тетяна Острожинська. Саме Тетяна Володимирівна була головним натхненником та редактором книги «Моє село – душі криниця», що побачила світ практично напередодні ювілею селища, де міцним вузлом зв’язано минуле і сьогодення. Книга «Моє село — душі криниця» видана до 300 — річчя з часу першої згадки про Бродецьке — це справжня краєзнавча подія у літературному житті району. Історико — публіцистичне видання розкриває минуле та сьогодення селища Бродецьке. Тут використано матеріали з архівів, із книг, подано інформацію про життя, традиції, здобутки селищан. Висвітлена історія у розділі «На скрижалях часу», «Долі обпалені війною». Подано матеріали про історію та сучасність селищної ради, цукрового заводу, школи — мудрості колиски, будинку культури, бібліотеки, амбулаторії сімейної медицини.

Та найбільше багатство села — це люди: тому прикрашають книгу нариси про талановитих, неординарних особистостей, професіоналів своєї справи, та народних майстрів, і чим більше з-поміж них хороших людей, тим яскравішими будуть її сторінки. Гордістю та живою легендою селища є 91-річний Іван Павлович Мар’янчик – ветеран-фронтовик, орденоносець, що брав Берлін, багаторічний директор місцевої школи. З нагоди ювілею селища йому було присвоєно звання «Почесний громадянин селища Бродецького», довічно занесено на Дошку пошани селища, а ім’я вписане в Книгу пошани.

Селищний голова Сергій Мартинюк особисто нагороджував власників кращої садиби — подружжя Миколи та Діани Сингаївських, Володимира та Олени Сульжуків, Франца та Броніслави Крижанівських, їх будинки прикрасять відповідні таблички. Творчих особистостей краю: художників, поетів, артистів пошановували на «червоній доріжці». Також на святі були відзначені багатодітні матері, вручені подарунки бродеччанам, які працюють над створенням Музею селища, талановитим школярам, які тішать перемогами на олімпіадах, мистецьких конкурсах. Фіналом урочистого зібрання було частування триярусним короваєм, прикрашеним числом 300.

Лілія Мельник

Переведення часу в Україні:зимова сплячка

Переведення часу в Україні на зимовий у 2012 році відбудеться 28 жовтня 2012 о 4:00 за київським часом. У ніч з суботи на неділю, 28 жовтня, відбудеться переведення часу в Україні з літнього на зимовий. Як відомо, на зимовий час країна переходить в останню неділю жовтня. Переведення часу на літній і зимовий став регулярним починаючи з 1981 року, а переводять час з метою економії електроенергії. Нагадаємо, передбачається, що згідно з рішенням Верховної Ради, восени 2012 року Україна в останній раз переводить годинники і залишиться у другому часовому поясі.

Відповідно до думки фахівців, скасування переведення годинника посприяє поліпшенню здоров’я українців, підвищенню працездатності населення та зменшенню кількості ДТП на дорогах країни. Незважаючи на те, що з переходом на зимовий час чимало козятинців зрадіють можливості поспати на годину довше, фахівці впевнені, що перехід на зимовий час так само небезпечний для організму, як і перехід на літній, оскільки за вихідні ми не встигаємо адаптуватись до нового режиму. Через це протягом робочого тижня може порушитися режим сну, з’явитися нездужання і відчуття надмірної втоми. Організм може давати збої, що може негативно відбитися на роботі імунітету і, як результат, вилитися в застуду. А людям, які страждають хронічними захворюваннями, слід чекати загострення. Крім того, перехід на зимовий час може стати причиною осінньої депресії, яку особливо важко переносять літні люди.

Відзначимо, стрілки годинника переводять двічі на рік у більшості країн Європи та Північної Америки (крім Ісландії, Росії та Білорусії). А ось в Азії час не переводять. В Індії, Китаї, Японії, Сінгапурі спочатку годинник переводили, а потім просто відмовилися від такої практики. А в деяких країнах, замість того, щоб переводити час, змінюють режим роботи в залежності від сезону. Так, влітку люди виходять на роботу раніше, а взимку навпаки — пізніше.

Типовий Козятин завойовує серця

Вже майже рік у найпопулярнішій соціальні мережі «Вконтакте» існує група «Типовий Козятин»( http://vk.com/tipkaz). Буквально кілька днів тому кількість її учасників перейшла відмітку у дві тисячі. Групу «Типовий Козятин» можна по праву назвати найпопулярнішою із-поміж багатьох інших існуючих груп для спілкування.

— Серед підписників «ТК» в основному молодь від 12 до 25 років, — ділиться результатами засновник групи Андрій Чудновець, — але чимало цікавого для себе тут можуть знайти і дорослі віком від 30 до 120! Ми надаємо можливість кожному висловити тут власну точку зору, опублікувати у розділі «предлагаемые новости» все, що лежить на душі – це може бути будь-яка новина, фото чи карикатура-мем, обурення чи похвала, критика чи навіть реклама.

Звичайно, в основному у групі «Типовий Козятин» найбільше тем стосується саме нашого міста та його мешканців, але «жителі» групи не обходять своєю увагою і головні події у країні чи, навіть, у світі. Фото у «Типовий Козятин» може завантажити будь-який гість чи учасник групи, Але опублікувати його на головній сторінці чи ні – вирішувати адміністраторам, і тут головним критерієм є те, наскільки фото відповідає назві «Типовий Козятин».

— Це може бути просто козятинський бомж, якого знає все місто, — продовжує Андрій, — а може бути і мер, і земляк-артист, і сміттєвий бак, і школярі, які плюють зернята у парку — головне, щоби фото хвилювало та викликало емоції у відвідувачів групи. Часто ми проводимо опитування, як козятинці ставляться до тієї чи іншої проблеми чи ситуації в місті. Наприклад, завдяки одному із них та, головне, — ініціативі молодіжного парламенту — вдалося запустити проект показу фільмів у міському будинку культури.

«Козятин Залізничний» відкриває нову рубрику «Типовий Козятин», у якій публікуватиме найгостріші теми групи та найкращі фотографії, надіслані «ТК» його учасниками. Кожен із вас може стати його учасником та бути автором опублікованих новин не лише в інтернет-групі, а й у нашій газеті.

Ганна Собчук

«Козятинець» Філонов відмовився від виборів

Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію трьох кандидатів в народні депутати, що балотувались на Вінниччині в одномандатних виборчих округах № 11, №13 і № 14 в порядку самовисунення. Про це йдеться в постановах ЦВК.

До Центральної виборчої комісії надійшли заяви кандидатів у народні депутати України Сергія Червонописького, Миколи Філонова, Василя Жовміра про відмову балотуватися кандидатами у народні депутати України на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року. Розглянувши подані заяви, ЦВК постановила скасувати реєстрацію зазначених кандидатів у народні депутати.

Довідка:

Микола Філонов – 33 роки, народився в місті Козятин Вінницької області, безпартійний, проживає в місті Вінниці.

Директори козятинських шкіл не можуть жити без Богословської?

Агітувати вінничан за партію влади на Вінниччину приїздила член депутатської фракції ПР у Верховній Раді Інна Богословська . Як повідомив офіційний сайт Вінницької обласної організації ПР,«перебуваючи на Козятинщині … Інна Богословська відвідала загальноосвітній навчально-виховний комплекс школу інтернат-гімназію. Поспілкуватись з яскравим українським політиком зібрались вчительський колектив навчального закладу та директори сільських шкіл Козятинщини».

У Літині ж, повідомляє партійний сайт, «на зустріч із депутатом Верховної Ради до районного будинку культури прийшли представники первинних осередків та актив районної організації ПР, а також освітяни, медики, працівники культури та чимало небайдужих громадян». Очевидно, директори шкіл та медики згаданих районів дуже хотіли почути від представника партії влади щось обнадійливе. Або ж усі вони фани Інни Германівни, пише vinnica.unian.net.