В Козятині затримано «мисливця» за чавунними плитами

27 липня до Козятинського районного відділу міліції надійшло повідомлення від чергового на станції Козятин про те, що на територію одного з підприємств міста проник невідомий чоловік.

По приїзду працівників міліції на території підприємства був затриманий 22-річний місцевий житель, який намагався скоїти крадіжку 12 чавунних плит.

Викрадене вилучено та повернуто підприємству, а зловмисник доставлений до міліції, – повідомляє сектор зв’язків з громадськістю УМВС у Вінницькій області.

Козятинців очікує 34-38-градусна спека

Козятинцям слід готуватися до ще більшої спеки. Синоптики обіцяють, що наступного тижня вся Україна буде страждати від 38-градусної спеки. В період з 30 липня по 5 серпня суху і жарку погоду в Україну в основному буде визначати область підвищеного тиску. Температура повітря в середньому по країні протягом тижня становитиме вночі 16-24, вдень збережеться спека 30-38 градусів, повідомляє Метеопрог.

Область зниженого тиску з атмосферним фронтом викличе грозові дощі на заході України, 31 липня в північних областях, а 1-го також у східних областях країни. Температура на заході вночі 12-19 градусів, вдень 27-32, 31-го дощі припиняться, похолоднішає вночі 9-14, вдень до 20-25 градусів.

Як пережити спеку

ікарі радять — найперше — збільшити кількість вживання рідини протягом дня. Літні люди пити якомога частіше, не чекаючи відчуття спраги. Особливо пильно необхідно слідкувати за вживанням води людьми, які не можуть обслуговувати себе самостійно. До таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією.

Пити необхідно чисту воду, уникати вживання алкогольних напоїв, у тому числі пива. Рекомендована овочева дієта. Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають перебувати в прохолодних приміщеннях протягом того часу, коли сонце знаходиться в своїй найбільш активній фазі з 12.00 до 16.00.

Одяг потрібно обирати з натуральних матеріалів вільного крою. На відкритому сонці носити головні убори, сонцезахисні окуляри. За можливості обмежити фізичну активність, частіше користуватись водними процедурами.

Хворим, які приймають ліки, необхідно проконсультуватися з лікарем. В період літньої спеки небезпечно вживати нейролептики, сечогінні та деякі інші препарати.

В житлових і громадських будівлях, офісних приміщеннях рекомендується застосовувати сонцезахисні пристрої на вікнах або тоноване скло, вентилятори та кондиціонери, повітряні завіси при вході в будинки. Адміністративні заходи можуть включати скорочення робочого дня, зміну його початку та закінчення, збільшення обідньої перерви, перенесення важкої фізичної роботи на ранішні або вечірні години, забезпечення працюючих якісною питною водою та сіллю.

Не зайве скористатися порадою військових лікарів з’їдати перед початком робочого дня шматок чорного хліба з сіллю, що завжди допомагало солдатам на марші.

Окремо варто нагадати про нанесення на відкриті ділянки шкіри (наприклад, руки і обличчя) сонцезахисного крему з фактором захисту 15 і вище. Крем необхідно наносити повторно кожні 2:00 або після роботи. А також коли ви плаваєте, граєте або вправляєтеся на відкритому повітрі.

Особливо слід піклуватися про дітей, а малюки мають завжди залишатися в тіні. Вживання тютюну і навіть вторинний тютюновий дим — це серйозні фактори ризику, які призводять до інтоксикації як людей, так і домашніх тварин. Що вже говорити про небезпеку недопалків у виникненні пожеж в житлових будинках та лісах, термічних ушкоджень та загибелі людей.

ТЧ

Унікальна методика дає козятинцям з ДЦП шанс стати на ноги

ДОВІДКА:

Унікальну методику лікування ДЦП розробив тульський хірург Валерій Ульзібат. Суть операції в тому, що спеціальним скальпелем робляться надсічки в м’язах, щоб зняти спазм. Якщо раніше людина могла стояти тільки на носочках, то після втручання вона стає на всю ступню і може ходити. У сильно кульгавих малюків кульгавість згладжується. Діти з тяжкою формою захворювання починають сидіти. Чим раніше розпочати лікування дитини, тим вище ефект.

На частку дітей з ДЦП припадає 90% загального числа відвідувань. Середня і важка ступінь рухових розладів відзначені в 94% випадків. Аналіз віддалених результатів лікування, проведений незалежними лікарями-експертами з різних міст Росії та співробітниками інституту показав, що в 75-88% досягнутий позитивний загальноклінічний ефект у вигляді збільшення обсягу активних рухів, появи нових і вдосконалення наявних раніше рухових навичок. У 10-18% хворих на оцінюваній етапі лікування не було зазначено істотних змін, в 1-3% поява болю в неоперованих раніше зонах м’язів розцінено як погіршення. Пов’язані з болем зміни у пацієнтів носили тимчасовий характер і були усунені на подальших етапах лікування. По відношенню до точки болю або локальної м’язової контрактури ефективність застосування поетапних фібротомій склала 96,3-97,7%.

Крім того, в 35-87% відзначені додаткові позитивні ефекти: поліпшення мови, жування, ковтання, емоційно-поведінкових показників, пам’яті, уваги, сну, апетиту, зменшення косоокості, ністагму і слинотечі, збільшення гостроти зору і слуху, нормалізація сечовипускання і дефекації . Усунення м’язових контрактур та больового синдрому дозволяє домогтися значного збільшення обсягу рухів, сприяє отриманню нових і вдосконалення наявних раніше рухових навичок. Підвищення загальної рухової активності стимулює психічний розвиток, розширює коло інтересів, підвищує рівень самообслуговування. У важких випадках значно полегшується догляд за пацієнтом.

ДО ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ

— Після такого втручання моя дочка почала ходити, — каже мама десятирічної Даші Валентина Петрівна. — До восьмирічного віку ми возили її в інвалідному візку. Кожну ніч дитина прокидалася від судом і болю. Тепер все змінилося. Вона пішла, забула про коляску і пережиті муки.

Висока ефективність оперативного лікування і унікальність застосовуваних методик привертають пацієнтів з різних міст Російської Федерації, а також з країн ближнього і далекого зарубіжжя (України, Білорусії, Молдавії, Казахстану, Узбекистану, Киргизії, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Естонії, Латвії, Іспанії , Греції, Сербії, Чорногорії, Хорватії, Боснії і Герцеговини, Італії, Польщі, Німеччини, Швеції, США, Ізраїлю, Індії, Аргентини, Австралії)

— У мене захворювання ДЦП діагностували у віці одного року, — розповідає 23-річний Владислав. — Батьки дізналися про метод хірурга Ульзібата, коли мені виповнилося шість років. Тоді я практично не ходив, не говорив, не міг тримати ложку, чистити зуби, одягатися. Спочатку мама возила мене на операції в Тулу, а в останні роки я сам приїжджаю на консультації до Сум. Дуже задоволений результатами лікування. Відновилася мова, я ходжу, вільно володію руками. В даний момент закінчую заочно університет і дописую дипломну роботу.

— В мене стопи настільки викрутило, що я вже не могла на ноги стати. Традиційна медицина пропонувала пластику ахілових сухожиль, замкнення суглобів — це місяці в гіпсі, — каже Іра Данькевич. — Тульчани зробили чудо, і я просто безмежно їм вдячна. Я знаю козятинця, який в них оперувався і тепер він нормально рухається і працює. Але є й такий, якому нічого не допомогло — це все індивідуально. На форумі батьків з дітками з ДЦП дуже багато позитивних відгуків. Я вважаю, що якщо є шанс — то потрібно ним скористатися. Дуже хочеться допомогти другим, і підсказати про них. Козятинчани з дитиною їздили до них в Суми, бо не знали, що тульчани приїзжають у Вінницю. Вони будуть у Вінниці на початку липня. В мене є номер телефону для запису у Вінниці.

Контакти лікаря у Вінниці для запису на консультацію:

Віген Володимирович 067 730 62 74, 063 189 70 97

Ірина звертається до інвалідів Козятина та району: вона хоче, аби люди, яким це дійсно необхідно, дізналися про диво-методику лікування контрактур при спастиці, кривошиї, косоокісті у ДЦП, гіперкінезів, треморі при ДЦП. Може люди захочуть поїхати на консультацію в інше місто України, — тульські спеціалісти бувають ще в Сумах і Луганську. Хоча, звичайно, козятинцям у Вінницю простіше з хворою дитиною дістатися.

— Це правда — просто диво. До них вже їдуть на операцію декілька козятинських дітей. Молю Бога, щоб в них все вийшло, — продовжує Іра Данькевич. — Звичайно — це не панацея, але без їхньої операції я була б прикута до ліжка. В Пироговці мені пропонували замкнути стопи — тобто викинути суглоби. Нібито там немає вже суставних щілин, і я на стопи стати не зможу (а вони були дуже викручені). Та після 10- хвилинної операції тульських лікарів у Вінниці я не тільки стала на стопи, а я й можу рухатися! А без неї я була б прикута до інвалідного візка. З викрученими стопами навіть стояти неможливо. Тільки залишилося поміняти тазобедренний сустав, і я зможу ходити. Наші ж козятинські і вінницькі лікарі мене вже списали.

— Через цю хворобу в м’язовій тканині утворюються так звані фібром’язові тяжі, — коментує травматолог-ортопед Тульського інституту клінічної реабілітології В’ячеслав Бударин (на фото). — Ми проколюємо шкіру, і ці тяжі розсікаються. Через малу травматичність можна оперувати велику область — чотири-п’ять груп м’язів. За 20 років за нашою методикою тільки в Тульському інституті клінічної реабілітології прооперовано 36 000 чоловік. Мені дуже часто телефонують батьки і кажуть: «В’ячеслав Іванович, що нам робити? З сина інвалідність зняли ». Звичайно, радію за маленького пацієнта, але і пояснюю, що інвалідність зняти не можуть, адже захворювання ДЦП невиліковне. Інша справа — коли дитина, яка ніколи не могла ходити, йде так, що його практично не відрізниш від здорового!

Тетяна Мазур(ТЧ)

( для статті використані матеріали з газети «Факти» і тематичного сайту )

Грабіжник працював у парі з юною козятинчанкою

25-річного вінничанина звинувачують у скоєнні грабежів на території Вінниці. Як повідомляють правоохоронці, до кримінальних заробітків він залучив згодом і свою 17-річну співмешканку, родом з Козятинського району, яка приїхала у Вінницю на навчання. За даними попереднього розслідування, зловмисники обґрунтовано підозрюються у скоєнні семи грабежів на території Вінниці.

— Жертвами злочинця були винятково жінки, — розповіли у СЗГ УМВС області. — Грабіжник нападав у під’їздах будинків та на вулицях серед білого дня. Зненацька підбігав до вибраної жертви і зривав з шиї золоті ланцюжки. «Вирахували» зловмисника оперативним шляхом, повідомляє начальник Замостянського РВ Сергій Сокиран.

За фактами скоєння грабежів порушено кримінальні справи відповідно до ст.186 КК України. Підозрюваний у грабежах перебуває під арештом, його подільниця — на підписці про невиїзд. Наразі їх перевіряють на причетність до аналогічних злочинів.

http://www.misto.vn.ua

Козятинського мера обізвали «вором»???…

Міжнародним скандалом називає у своєму блозі один із вінницько-козятинських невдах-політиканів непорозуміння, що сталося на стадіоні Козятина під час святкування Дня міста між мером Олександром Гвелесіані та нардепом Миколою Катеренчуком.

Цитата:

«Чи пробачить депутат Європарламента мера Козятина, за «рижого німця»? — запитує Николай Филонов на сторінці http://blogs.korrespondent.net/users/blog/nikfilonov/a71002

«Право виступити треба заробити». «Мер Гвелесиані за словом в кишеню не поліз, в інтерв’ю газеті «RIA-Козятин» обізвавши депутата Європарламенту «рудим німцем», якому не впаде в ноги».

Хе-хе. У росіян є прислів’я: «вор у вора дубинку украл». Однак воно тут абсолютно недоречно. І до вказаної у Козятині ситуації його пристосувати жодним чином неможливо. Тут все робиться чесно і відкрито. Хто правий? А всі праві. Це щоб не ображалися.

Там само: «Кривопішин, хто він?». І довгий-довгий перелік: ЗАТ УЦОП, готель «Експрес», «Лагуна Плюс», ДТГО «Південно-Західна залізниця», «сумнівні операції» і гроші, гроші, гроші. Олексій Мефодійович, очевидно, дуже цікава особистість.»

Звичайно, і головний залізничник Кривопішин, і нардеп Катеринчук, і міський голова Гвелесіані — без сумніву є ОСОБИСТОСТЯМИ, якщо їм у житті вдалося досягнути таких висот — у цьому я з автором погоджуся, а от із його іронічно- натякаючими прислів’ями та недоречними коментами — навряд.

Хоча далі по тексту автор йде один крок — вперед, а три — назад. Очевидно, критикан згадав, що власний бізнес у нього процвітає також на козятинській землі? То ж нехай спершу приміряє те прислів’я до себе…

ТЧ

Козятинського пожежника-хабарника засуджено на 7 років

24 липня 2012 року Козятинський міськрайонний суд засудив начальника служби наглядово-профілактичного обслуговування у Козятинському районі за одержання хабарів. Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

У травні СБУ викрила протиправні дії посадовця, який систематично вимагав від місцевих приватних підприємців хабарі за невжиття заходів реагування на порушення ними норм пожежної безпеки. Щоб не бути викритим, він урізноманітнював способи заволодіння грішми, зокрема, вимагав оплачувати рахунки за придбану ним оргтехніку та пальне чи погашати кредити за власне авто. Співробітники СБУ затримали зловмисника під час одержання хабара у вигляді талонів на пальне в еквіваленті 4 тисяч гривень від директора місцевого транспортного підприємства.

Вироком суду зловмисника визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.3. ст.368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України і призначено покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна та позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих, контролюючих, наглядових функцій в державних підприємствах, установах, організаціях та юридичних особах права терміном на 3 роки.

Казатинский «благодетель» Ляшко засветился в очередном педофильном скандале

Казатин еще хранит воспоминания о том, как некое время назад франтоватый пижон  Олег Лашко под прикрытием печально известного в Казатине «универсального солдата  широкого профиля» с говорящей фамилией Филонов бегал по местному рынку, окружив себя бабками-перекупшицами и любителями «почесать язык» о всемирных проблемах гражданами. Большинство же казатинцев только ухмылялись, глядя на этого франта в сиреневом костюмчике с узенькими штанишками, ведь без иронии смотреть на это «радикальное чудо» было нельзя. Любыми способами этот «слуга народа» пытается привлечь к себе внимание — корову в Раду тащит, и землю ест, и гарбузы своим «поклонникам» дарит… И все для того, чтобы отвлечь народ от главного.

И вот, очередная новость. Народный депутат Олег Ляшко, известный экстравагантным поведением и нетрадиционной ориентацией, рискует попасть под уголовное преследование за педофилию. Как сообщает сайт «Власти.нет», ссылаясь на источник в ГУВД АР Крым, 15 июля была пресечена попытка вывоза Олегом Ляшко* двух воспитанников ялтинского интерната 12 и 14 лет. По версии Ляшко, он собирался оздоровить мальчиков в Турции. В данное время дети возвращены в интернат. Решается вопрос о возбуждении уголовного дела по факту попытки сексуального насилия в отношении несовершеннолетних. По словам источника, от возможного ареста Ляшко спасает только депутатская неприкосновенность.

Сегодня Ляшко делает все, чтобы не попасть за решетку, пишет «Власти.нет». Ведь учитывая специфику уголовной статьи, он рискует стать в тюрьме объектом сексуальных унижений. Данный секс-скандал, в котором замешан Ляшко, далеко не первый.

В 2002 году Ляшко, на то время кандидат в депутаты на довыборах в украинский парламент, получил телесные повреждения средней тяжести (ушиб гениталий) от курсанта Киевского военного института связи, который не разделил его тягу к нетрадиционным отношениям, напоминает сайт. Тогда Ляшко, не долго думая, заявил, что курсант пытался его ограбить, причем в двух метрах от КП своего института. О скандале писали газеты, но Ляшко замял эту некрасивую историю.

Следующим эпизодом в хронике гей-скандалов Ляшко стала видеозапись 1994 года. На ней юный гей Ляшко дает показания в милиции о своем сексуальном сожительстве с неким Борей из Администрации Президента взамен за его финансовую поддержку. Это видео до сих пор является хитом интернета(http://dozor.kharkov.ua/politika/polit-zhest/1076798.html).

Последним подтверждением гомосексуальности Ляшко стала фотосессия 2011 года с его псевдоженой Роситой. Делал ее кучерявый модельный юноша, с которым Ляшко часто появляется в публичных местах. Этого воспитанника интерната зовут Максим Воструев и он сожительствует с Ляшко, взамен за снятую квартиру и финансовую помощь.

Однако, если во всех упомянутых случаях Ляшко имел нетрадиционные отношения с совершеннолетними и формально не нарушал закон, то в последней истории все гораздо серьезнее. Склонение к сожительству малолетних и сексуальное насилие над ними предполагает наказание до 15 лет лишения свободы.

Весной 2012 сорвался благотворительный тур по интернатам и детским домам Крыма вместе с аккордеонистом Игорем Завадским «Согрей детей своей любовью». Тогда Ляшко при поддержке крымского депутата Льва Миримского хотел организовать концерты в сиротских приютах для отбора кандидатов на фиктивное усыновление, говорится в сообщении «Власти.нет». Но арест Завадского не дал этим планам сбыться. По случаю в Ялте возбуждены уголовные дела по факту совершения преступления по ст.149 часть 3 и ст. 153 часть 3.

http://censor.net.ua/news/212182/lyashko_zasvetilsya_v_pedofilnom_skandale_v_krymu

Козятинські матері отримуватимуть більше

У зв’язку з тим, що з 1 липня 2012 року збільшено прожитковий мінімум, збільшуються й розміри виплат, які розраховуються з його розміру. Отже, що очікує козятинських молодих мам, соціально незахищених одиноких матерів, та дітей, над якими встановлено опіку — більш детально пише vinnitsaok.com.ua

Загальний прожитковий мінімум з 1 липня до 30 вересня 2012 становить 1044 грн. Для працездатних людей -1102 грн.; для осіб, що втратили працездатність – до 844 грн. Прожитковий мінімум для дітей до 6 років встановлено у розмірі 917 грн., для дітей від 6 до 18 років -1144 грн.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (максимальний розмір) – 1102 грн.

Допомога на дітей одиноким матерям надаватиметься у наступних межах:

на дітей до 6 років: мін. – 275,10 грн., макс. – 458,50 грн.;

дітям від 6 до 18 років: мін. – 343,20 грн., макс. – 572,00 грн.,

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку, визначена у розмірі:

для дітей до 6 років – 1834 грн.,

дітям від 6 до 18 років – 2288 грн.

Допомога при народженні дитини з 1 липня 2012 (виплати проводяться протягом 6 років)становить :

на першу дитину – 27 510 грн.;

на другу дитину – 55 020 грн.;

на третю і кожну наступну дитину – до 110 040 грн.

Ці розміри будуть діяти до 1 жовтня 2012 року.

ТЧ

Подружжя з Козятина загинуло у ДТП

Вчора у ДТП на трасі між Бердичевом та Житомиром загинули двоє козятинців.

Близько 06:15 16 липня на 36 км автодороги Житомир – Могилів-Подільський, Бердичівського району, водій автомобіля DAEWOO LANOS, 32-річний мешканець Бердичівського району, виїжджаючи з другорядної дороги на головну, не надав переваги в русі та скоїв зіткнення з автомобілем ВАЗ-2106, під керуванням 50-річного мешканця Вінницької області, який рухався по головній дорозі, повідомляє УДАІ УМВС України в Житомирській області

Внаслідок ДТП два пасажира автомобіля ВАЗ-2106 — чоловік та дружина, мешканці Козятина — від отриманих тілесних ушкоджень загинули на місці пригоди; водій та ще один пасажир автомобіля ВАЗ-2106, також водій і пасажир автомобіля DAEWOO LANOS отримали тілесні ушкодження та доставлені до медичного закладу.

Співчуття родині загиблих та світла пам’ять їх душам…

17-річний хлопець на Козятинщині пограбував односельчанку

10 липня до Козятинського райвідділу міліції з заявою звернулась 51-річна жителька с. Гурівці. За повідомленням жінки, в період з 7 по 9 липня з її літньої кухні, шляхом віджиму вікна було скоєно крадіжку грошей в сумі 2250 гривень. Працівники міліції затримали підозрюваного у скоєнні злочину, 17-річного непрацюючого місцевого жителя. Крадені гроші вилучили.

За даним фактом порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України: крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому. За скоєння даного злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

СЗГ УМВС України у Вінницькій області