Козятинських школярів ймовірно з понеділка відправлять на канікули

Міністерство освіти та науки України видало наказ про введення з понеділка, 30 січня, канікул для середніх навчальних закладів у зв`язку з очікуваним різким зниженням температури в Україні. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив перший віце-прем`єр Андрій КЛЮЄВ у ході селекторної наради, присвяченої питанням готовності регіонів до аномальних холодів.

«Міносвіти вже підготувало наказ. І якщо там температура буде нижче 20 градусів, то йдемо на канікули. Діти – це святе», — сказав перший віце-прем`єр. Міністр освіти та науки Дмитро ТАБАЧНИК повідомив, що відповідний наказ міністерство видало сьогодні.

Він уточнив, що рекомендовано оголосити канікули для середніх навчальних закладів у регіонах, де очікується зниження температури нижче 20 градусів морозу. При цьому дошкільні навчальні заклади працюватимуть у звичайному режимі.

Чи виростуть посадові оклади для козятинських «бюджетників» на 2012 рік?

Кабінет міністрів встановив посадові оклади працівників бюджетної сфери на поточний рік.

Згідно з урядовою постановою №10 від 11 січня 2012 року, текст якої розміщено на офіційному сайті Кабміну, на поточний рік встановлено наступні посадові оклади (тарифні ставки):

для 1-го тарифного розряду: з 1 січня — 1,073 тис. грн., з 1 квітня — 1,094 тис. грн., з 1 липня — 1,102 тис. грн., з 1 жовтня — 1,118 тис. грн., з 1 грудня — 1,134 тис. грн.;

для 2-го тарифного розряду: з 1 січня — 1,078 тис. грн., з 1 квітня — 1,099 тис. грн., з 1 липня — 1,107 тис. грн., з 1 жовтня — 1,123 тис. грн. і з 1 грудня — 1,139 тис. грн.;

для 3-го тарифного розряду: з 1 січня — 1,088 тис. грн., з 1 квітня — 1,109 тис. грн., з 1 липня — 1,117 тис. грн., з 1 жовтня — 1,133 тис. грн. і з 1 грудня — 1,149 тис. грн.;

для 4-го тарифного розряду: з 1 січня — 1,098 тис. грн., з 1 квітня — 1,119 тис. грн., з 1 липня — 1,127 тис. грн., з 1 жовтня — 1,143 тис. грн. і з 1 грудня — 1,159 тис. грн.;

для 5-го тарифного розряду: з 1 січня — 1,108 тис. грн., з 1 квітня — 1,129 тис. грн., з 1 липня — 1,137 тис. грн., з 1 жовтня — 1,153 тис. грн. і з 1 грудня — 1,169 тис. грн.

Також Кабмін доручив Міністерству соціальної політики до 1 травня 2012 року провести консультації й до 1 серпня завершити переговори з профспілками бюджетної сфери щодо встановлення на 2013 рік розмірів посадових окладів працівників першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки.

http://health.unian.net/ukr/detail/228555

Козятинський юрист: Поздоровляю, Ваші права скасовані владою!

КОЖНОМУ СВОЄ?

Тепер чорнобильцям повинні виплачувати такий розмір пенсій, який установив Кабінет Міністрів. КС зазначив, що суди при розгляді суперечок про соціальний захист громадян можуть застосовувати нормативно-правові акти Кабміну, видані в рамках його компетенції на підставі Бюджетного кодексу й закону про державний бюджет на відповідний рік.

«Суди під час вирішення суперечок про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності», — зазначається у рішенні суду, прийнятому за поданням правління Пенсійного фонду.

«Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у рамках повноважень і способів, які передбачені Конституцією й законами України, у тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів, виданих у рамках його компетенції на підставі виконання Бюджетного кодексу, закону про державний бюджет на відповідний рік і інших законів України», — ухвалив КС.

Також КС визначив, що у повноваження Кабміну входить регулювання порядку й розміру соціальних виплат і допомоги, які фінансуються за рахунок держбюджету відповідно до Конституції й законів. За останні три роки в Україні було подано понад тисячу позовів від «чорнобильців» і «афганців», які вимагають виплат соціальних пільг у повному обсязі. Кабмін спочатку заявив, що позови пільговиків потягнули майже на 19 млрд гривень, а пізніше уточнив, що всього на 7 млрд гривень. Кабмін усіляко затягував виплати за рішеннями судів, аргументуючи це відсутністю грошей у бюджеті. Наприкінці 2011 року «»чорнобильці» протестували проти скорочення або невиплат їм пенсій та інших нарахувань, належних їм за рішеннями судів і законом. Хвиля протестів за участю «ліквідаторів» проти дій влади прокотилася від Вінниці, Дніпропетровська до Львова та Івано-Франківська. Навіть у електоральній вотчині регіоналів Донецьку «чорнобильці» голодували за відставку Президента і спалили куртку з написом «Янукович — наш Президент!».

Прем’єр Микола Азаров, намагаючись хоч якось збити накал пристрастей після того, як у Донецьку під час голодування помер Геннадій Конопльов, на засіданні уряду заявив, що руками «чорнобильців» з урядом борються «професійні популісти і провокатори». Азаров тоді розповів про знайдений компроміс у вигляді проекту постанови, який уряд нібито узгодив з «чорнобильцями». За його словами, згідно з ним з 1 січня 2012 року «чорнобильцям» буде здійснено перерахунок пенсій.

«З 1 січня 2012 року розмір середньої пенсійної виплати «чорнобильцям» збільшиться з 1815 у 2011 році до 4129 гривень у 2012 році», — сказав Азаров. Після останнього рішення КС імовірність реалізації подібних обіцянок викликає великі сумніви… Нагадаю, пільги цим категоріям громадян передбачені низкою соціальних законів, це такі як ЗУ «соціальний захист дітей війни», ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та інші. А тому надання права кабміну вирішувати розміри цих пільг прямо суперечить концепції правової держави та Конституції України, адже ці пільги встановлені самим законом, а це означає, що скасувати чи звузити їх зміст не може навіть верховна Зрада, бо це буде пряме порушення ст. 22 Конституції України про що майже десяток разів зазначали попередні Конституційні Суди України, які дійсно такими були.

Виходить, що якийсь кабмін є вищим за закон — абсурд! Таких суддів треба судити за народну зраду, аж до довічного позбавлення волі. А повертаючи в країну смертну кару за протинародні рішення позбавляти життя! Інакшого виходу немає, адже вони вже осатаніли на стільки, що дивитись на цих пройдисвітів огидно. Виходять в мантіях начебто судді, а по суті «волки хишные». Про таких чітко написано в Евангелії: — «….по делам их узнаете их ибо видел Я дом суда, а там беззаконие!»

Вибачте за відвертість, але таких бандитів не лише гнати треба, але й повернути для них смертну кару! Чому ви, бандити, не забрали пільги в януковича, за пільги якого може утримуватись 1 міліон населення з зарплатнею 4000 грн? До речі це офіційна статистика, про що декілька місяців тому гудів весь інтернет! В жодній країні світу немає такого відкритого грабежа.

А пільги депутатам?, адже для видимості скасували лише ті, якими і так ніхто з них не користуються. Все це свавілля чирез нашу байдужість, ось і маємо, що маємо. Тим більше нагадую, що Україна за часи правління «спасибо жителм донбаса….» поповнилась ще одним міліардером — яником молодшим, от і працюйте на них!!!!!

Спочатку вони приймають бандитські та антиконституційні реформи (податкову, пенсійну, медичну), а потім узаконюють їх через збіговисько вискочок, які називаються судом, а що далі? Хто з нас може відчувати себе в такій державі людиною? Де гарантія, що завтра не узаконять вбивства, хоча це і так практично узаконено через хабарі? Чому ми мовчимо? Але кожен заговорить тоді, коли ці бандити зачіпати будуть його та його сім’ю, а тоді вже буде пізно, адже як ви мовчали, коли інших мордували, так і інші будуть мовчати, коли вас будуть мордувати! Юрист Шавлюк Олександр Вікторович, який завжди з Вами! shavlyk@list.ru

Козятинські майбутні студенти не квапляться реєструватися в ЗНО

З початку реєстрації учасників ЗНО, а це 20 днів, у Вінницькій області виявили бажання менше тисячі учнів із 13 тисяч потенційних абітурієнтів. Таку цифру озвучив на прес-конференції директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко. Як він зауважив, «прокидатися» учні починають за 2-3 тижні до завершення прийому заявок:

– Заявки на участь в оцінюванні ми будемо приймати з 1 січня по 20 лютого. Зміни у список обраних для тестування предметів можна буде внести до 5 березня. Тим більше, кількість обраних предметів скорочується до 4, з яких обов’язковими для всіх є українська мова та література та один профільний. Усю інформацію, зразки необхідних документів та бланки можна знайти на офіційному сайті регіонального центру оцінювання якості освіти. Оскільки у кожній школі є доступ до Інтернету, а також у містах та районних центрах є чимало Інтернет-клубів, то організаційні проблеми, як переконаний Геннадій Кузьменко, виникнути не повинні.

Пробне тестування в області буде проходити 24 і 31 березня. Цьогоріч воно сповнене низкою новацій, як, наприклад, можливість абітурієнтів дізнатися свій результат по відношенню до інших учасників, оскільки буде сформована рейтингова шкала. Нагадаємо, що у минулі роки учні рахували бали самостійно. Також, як відомо, у зв’язку із проведенням «Євро-2012», нинішній навчальний рік закінчиться значно раніше.

Як повідомив начальник управління освіти і науки Вінницької ОДА Ігор Івасюк, для учнів 1-8 і 10 класів він завершиться 25 травня, для 9-класників — 14 травня (15-30 травня вони складатимуть державну підсумкову атестацію із 5 предметів), для учнів 11-класників — 3 травня (4-11 травня у них триватиме підсумкова атестація із 3-х предметів). Документи про повну середню освіту випускники 11-х класів отримають вже 12-13 травня, а випускникам 9-х класів свідоцтва вручать 31 травня — 1 червня.

ГРАФІК ІСПИТІВ ЗНО:

15 травня — хімія

17 травня — російська мова

19 травня — географія

21 і 22 травня — математика

24 травня — всесвітня історія

26 травня — іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська)

28 і 29 травня — українська мова та література

31 травня і 1 червня — історія України

5 червня — фізика

7 червня — біологія.

Лія Максимова ТУТ ВСЕ, Новини Вінниччини

Залізничні квитки — за 90 діб до поїздки

З 26 січня на Південно-Західній залізниці впроваджується продаж квитків за 90 діб до відправлення поїздів далекого прямування, повідомляє http://korrespondent.net.

Зазначається, що термін резервування місць був змінений заради зручності пасажирів. Тепер вони мають можливість викупити місця на пасажирські поїзди далекого прямування.

Мова йде про наступні поїзди:

№ 92/91 Львів — Київ — Львів;

№ 106/105 Одеса — Київ — Одеса;

№ 79/80 Дніпропетровськ — Київ-Дніпропетровськ;

№ 37/38 Донецьк — Київ — Донецьк;

№ 12/11 Київ — Сімферополь — Київ.

Квитки можна придбати в касах попереднього продажу і на залізничних вокзалах Південно-Західної магістралі. Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що Міністерство інфраструктури Україні відкликало як недоцільний проект наказу, який передбачав поетапне підвищення тарифів на пасажирські залізничні перевезення у внутрішньому сполученні в 2012 році.

http://ok-ua.info/

Козятинець помер після бійки в кафе

Вчора у Козятині поховали 28-річного хлопця. Він помер не від хвороби, не через ДТП чи травму на роботі. Його вбили. Вбивали козятинця у найбільш типовому для такої ситуації місці — у місцевому кафе-барі. Цього разу фатальна бійка почалася у «Крокусі» на Червоноармійській, у двох кроках від козятинського ліцею. Хлопець у п’яній бійці отримав страшну черепно-мозкову травму, на межі життя і смерті був доставлений у реанімацію залізничної лікарні, десь близько тижня перебував там на апаратах, що підтримували функції його життєдіяльності. Та всі зусилля медиків виявились марними. І молодий чоловік помер. Поспівчуваємо його рідним та близьким та задумаємось: що відбувається у козятинських барах, буфетах, кафешках та ресторанах, які у своїй більшості, за рідкісними виключеннями, можна назвати просто «генделиками»?

Щодня на свої очі спостерігаю «накачаних» до напівпритомного стану козятинців та гостей нашого міста. Просто поблизу мого «робочого місця» знаходиться один із таких закладів, причому найнижчого гатунку. Кілька разів продавець цього закладу просто випихала «готових» відвідувачів за двері, і вони, відчайдушно хапаючись за грати при вході до «Бухвету», хилиталися, не в змозі відірватися і йти самостійно, сідали на підвіконня цього «закладу», а то й падали, вдарялися головою об вимощений бруківкою тротуар. Спостерігали ми і кілька сварок, що лише дивом не переросли у бійку. Бувало й таке, що власник генделика викликав таксі для «напівмертвих» клієнтів, самотужки волік і влаштовував їх на заднє сидіння автівки. Кілька разів під «наливайкою» залишалися стояли забуті горе-господарями сумки з продуктами, а хтось же чекав їх удома…

Все це відбувається у самісінькому центрі Козятина, посеред білого дня, повз смердючих п’яних дядьків проходять мами з маленькими дітьми, гуляють родини, біжать на роботу чи на ринок заклопотані городяни. Поблизу генделика стоїть таке нікотиново-алкогольне «амбре», що його чути навіть за кілька десятків метрів.

Думаю, козятинці пам’ятають випадок, як кілька років тому поблизу «Рідної хати» — подібного до вищезгаданого закладу — у районі ПРБ також загинув молодий чоловік. Тоді вбивство так і не було доведене, мовляв, був п’яний, упав, вдарився головою і помер від отриманих травм.

А скільки крадіжок та просто бійок відбувається у таких місцях, так те відомо лише продавцям-барменам-офіціантам подібних кафетеріїв та Господу Богу. Можливо, козятинській владі варто було б замислитись над цими невтішними фактами, згадати досвід радянських «дружинників» та влаштувати хоча б постійне чергування правоохоронців поблизу найбільш криміногенно неблагополучних закладів «культурного відпочинку» козятинців та позачергові відвідини депутатсько-санітарних комісій? У кожного ж із нас  ростуть діти чи внуки. Що чекає на них у майбутньому ? …

Тетяна Чудновець

Козятинське ЖКГ чекають реформи?

Проблеми стану міського комунального господарства та винайдення шляхів його поліпшення для громадськості міста є чи не найбільш болючим питанням. Про це йшлося на розширеній нараді з питання реформування житлово-комунального господарства та перспектив розвитку галузі, яка була зініційована владою міста та відбулась 20 січня в міській раді. В нараді взяли участь міський голова О.Г.Гвелесіані, депутати міської ради, члени виконкому, представники комунальних підприємств, посадові особи органів місцевого самоврядування, керівники, спеціалісти та інші працівники управління житлово-комунального господарства.

Нараді передували зустрічі міського голови, керівництва міста в 2011 році з фахівцями галузі індивідуальні та колективні, проводилися «круглі столи» по тарифній політиці та обговорення за методом «мозкового штурму», відбувалися дискусії з головами ОСББ по покращенню роботи об’єднань, за досвідом доводилось звертатись до м. Новоград-Волинський та вивчати ситуацію в інших містах України. Обличчям галузі, безумовно, є робота комунальних підприємств.

Ситуація на провідному з них – КП «Відродження» склалася з фінансово-економічної, кадрової, матеріально-технічної точок зору вкрай незадовільна. Роками у зв’язку з загальновідомими причинами (збитковість системи теплопостачання, слабкий менеджмент, застаріла матеріально-технічна база) воно працювало неефективно, маючи борги по заробітній платі та податках, постійно вишуковуючи фінансові ресурси. При таких обставинах якісно надавати послуги по утриманню житлового фонду підприємство не може. Альтернативним вбачався досвід міста Новоград-Волинського, в якому весь житловий фонд об’єднаний у об’єднання співвласників. Міська влада там активно співпрацює з цими об’єднаннями, співфінансуючи заходи по капітальному ремонту житлового фонду та утриманню прибудинкових територій. На жаль, застосувати цей досвід на теренах Козятина поки що не вдалося. В першу чергу, це пов’язано з нерозумінням багатьма власниками квартир механізму функціонування таких об’єднань. Окрім того, серйозною проблемою є дефіцит молодих, активних людей, які могли б очолити даний рух.

Надзвичайно серйозною і важкою визнав ситуацію, що склалася в галузі ЖКГ, функціонуванні комунального підприємства міський голова Гвелесіані О.Г. Задля того, щоб підприємство не загинуло, першим шляхом виходу із ситуації він вважає процес перегляду тарифів. Такі процеси, не дивлячись на намагання Уряду їх зупинити, беззворотньо тривають по всій Україні. Тому, за ініціативою голови, до участі в обговоренні було залучено широке коло представників громадськості і присутнім було запропоновано розглянути і ухвалити спільне рішення, направлене на подолання кризи.

Робоча група фахівців, яка займалась підготовкою питання, надала конкретні пропозиції. Одна з них – розподіл послуг по обслуговуванню житла на основні послуги, які мають обов’язково входити до переліку, додаткові – можуть надаватись за бажанням жителів. Ці пропозиції озвучив куратор міської галузі ЖКГ І.Й. Лівшиць. Ним були озвучені два шляхи вирішення проблеми, а саме: владі міста, нічого не змінюючи, взяти на себе збитки комунального підприємства і з бюджету міста профінансувати їх та довести тарифи до економічно-обгрунтованих. Стратегічне рішення повинні сформулювати саме депутати міської ради, як повноважні представники громади міста. Обрати шлях оптимізації кадрів, штатного розпису, де забагато адміністративно-управлінського апарату, а не робітничої категорії, пропонували депутати Салюк Т.О., Тюрін М. І. та Мандзюк В.О. Не погодилися з ними депутати Коваль Л.П. та Кропива Ф.Т., які запропонували знайти шлях погашення боргів підприємства та підтримали пропозицію міського голови, робочої групи прийняти економічно-обгрунтовані тарифи.

Невдоволеність якістю наданих підприємством послуг по будинкам свого виборчого округу висловлювала депутат Берегович Л.Г. Депутат Кальноокий А.С., захищаючи підприємство, запропонував стосунки між мешканцями будинків і виконавцями послуг будувати на принципі ринкових відносин та розділити функції комунального підприємства, як це було за часи, коли працювали комбінат комунальних підприємств і будинкоуправління.

Власним досвідом виведення підприємства ВАТ «Козятинхліб» із «збиткового» в «прибуткове» ділився директор підприємства Цьома І.І. На його думку, для виведення підприємства з кризи необхідно врахувати дві найважливіші складові — прорахувати 5% рентабельність підприємства і підвисити тарифи. На жаль, доповідач забув порівняти ще один важливий фактор – за забезпечення фінансами хлібзаводу відповідає потужний інвестор зі Львова, а у комунального підприємства цю функцію виконує Козятинська міська рада.

Лівшиць І.Й. підсумував, і більшість учасників з цим погодилась, що тарифи будуть формуватись в залежності не від штатних одиниць, а штатний розклад буде формуватись від фактично наданих послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. З переліку діючих послуг необхідно виключити ті, які жителі не вважають за потрібні, з чим вони будуть визначатись в подальшому процесі обговорення. Можна констатувати лише одне: так серйозно над проблемами житлово-комунального господарства депутати не працювали давно, за що їм вдячність.

http://www.komr.gov.ua

Козятинський студент в електричці пограбував підлітка

За народними традиціями зазвичай колядують напередодні Різдва, проте 19-ти річний учень Козятинського Вищого профтехучилища залізничного транспорту «наколядував» 112 гривень у електропоїзді, повертаючись увечері 8 січня після свят з дому у рідну альма-матер.

Приблизно о 23 годині, слідуючи в електропоїзді «Шепетівка-Козятин», він в одному з тамбурів вагону побачив неповнолітнього хлопчину, який навчається у тому ж училищі. Будучи напідпитку, хлопець вирішив заволодіти грошима неповнолітнього.

Зловмисник, діючи умисно, з корисливих спонукань, підійшов до підлітка та наніс декілька ударів кулаком в обличчя, а потім, привселюдно, витягнув з його куртки гроші. Після цього лиходій вийшов з електропоїзда по станції Козятин та на власний розсуд розпорядився викраденим. Потерпілому нічого не залишилось, як звернутися по допомогу до правоохоронців.

Працівники лінійного відділу на станції Козятин по даному факту порушили кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 186 Кримінального кодексу України – відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний з насильством, яке є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого.

Наступного дня працівники сектору карного розшуку затримали грабіжника за місцем проживання. Протверезівши, він усвідомив, що скоїв злочин, але уникнути відповідальності вже не вдасться. Як не прикро, причиною скоєного злочину стала відсутність культури споживання алкоголю. Наразі проводиться досудове слідство, санкція статті, за якою правопорушнику висунуто обвинувачення, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до шести років.

http://umvspzz.gov.ua

Козятинські реалії: «…Получи,фашист,гранату!»

Саме так можна прокоментувати рішення депутатів Козятинської міськради про встановлення ставки єдиного податку для підприємців на максимально великому рівні — 20 % від мінімальної заробітної плати, що в перекладі на «людську» мову значить: кожен підприємець за право працювати та ризикувати своїм майном повинен щомісяця сплатити 214 грн. єдиного податку та 393 грн. єдиного соціального внеску (ЄСВ). Загалом, більше 600 грн., а в кого є наймані працівники — також платити і за них. А тим, хто не платив і не платить ЄСВ (і думає, що пронесе), хочу сказати — дурень думкою багатіє. Всі зареєстровані в державному реєстрі, автоматично — в пенсійному фонді. Сховатися та перечекати не вийде.

Але на порядку денному вибори до Верховної Ради, до виборів ніхто нікого «пресувати» не буде, після виборів візьмуться за неплатників «конкретно». Для цього у влади є всі важелі: зубата прокуратура, виконавча служба, самі справедливі суди в світі. Це видно на прикладі Росії: порушили справу за несплату, суд вирішив, приїхали і забрали з хати все, що можна забрати та продати. І привіт, розвивайтесь та створюйте робочі місця!

Одним словом, за розміром ставок єдиного податку нас прирівняли до Києва з його зарплатами (4200 грн.) та доходами. І що цікаво, за дане рішення в повному складі проголосували соціалісти на чолі з Ф.Кропивою, які «послідовно відстоюють права трудового люду». Про біло-голубих я вже мовчу, їх Вождь обіцяв же, що «всіх почує та покращить життя вже сьогодні». Ау, де ви, ті, кого почув, кому покращив життя сьогодні Вождь? Правда, вони є, але переважна більшість із них вибрала місцем проживання не Україну.

А представники блоку «рожевого серця на білому фоні» — БЮТ, символ якого, наша Жанна Д’Арк — Ю.Тимошенко сьорбає баланду в тюремній камері? Дякуючи цій пані колишні «бютівці» позаймали тепленькі містечка в органах влади, тісно сплівшись тепер з останньою в любовному екстазі. Де ви, п.П.Ясний та інші, йому подібні? Де ваші голоси на захист, де протести?

Як біла ворона – «Фронтовики Арсенія» — депутати з «Фронту змін», які, віддати їм належне, про- голосували проти запропонованих міським головою (соціалістом, до речі) максимально можливих ставок податку. І що цікаво — автора проекту рішення про максимальну ставку на сесії так і не знайшли. Барабашка напевно.

Загалом, виникає велике бажання запитати — а де ж робітничий клас Козятинщини — наші славні залізничники? А народна мудрість каже, що вони де? — в Караганде. Працюють неповну робочу неділю, справно сприймають «локшину», яку їм вішають на вуха про майбутнє покращення їхнього життя, а їх представники-депутати справно підіймають руки та голосують. І мало хто думає про те, що через пару місяців третину їх звільнять з роботи через скорочення при неминучій приватизації залізниці. І куди підуть ці 500 чоловік? В центр зайнятості, чи проситися на роботу до тих же підприємців, за збільшений податок для який проголосували, чи звер нуться за захистом до профсоюзу. Але, я думаю, спільнота вирішила, що саме він допоможе простим залізничникам в скрутну хвилину.

Ніхто не заперечує того, що кошти для потреб міста потрібні. Але глянемо на «ближнє» та на «не ближнє» зарубіжжя, як там вирішується подібне питання? А вирішується за рахунок внутрішніх резервів. От обіцяли в Козятині зниження тарифів на тепло (а це навантаження на бюджет) на 30-50% за рахунок переведення котелень на тверде паливо (І.Лівшиць), а вони виросли майже на 100% — було 599 грн./Гкал, а стало майже 1000 грн./Гкал. В той час в газифікованій котельні рай лікарні вартість Гкал. близько 600 грн. Хто кому лікар ?

Комунальне підприємство «Відродження», найбільший «пожирач» бюджету, звільнили від функції опалення, передавши котельні приватній структурі. І скільки працівників вивільнилося з «Відродження»? Вгадайте з трьох раз — ні одного. І таких прикладів безліч. Ось де потрібно вишукувати резерви.

До речі, про те, що стосується абсолютно всіх мешканців громади Козятина — про тарифи на квартирну плату — їх планується збільшити. З Новим роком!

Юрист Шавлюк Олександр, shavlyk@lіst.ru

Козятинці на Водохрещу святили воду та пірнали в ополонки

Богоявлення: Христос Хрестився! У річці Йордані!

Учора, 19 січня, православні віруючі Козятина і всього світу відзначали одне з найдавніших християнських свят — Хрещення Господнє, або Богоявлення. У цей день християни згадували хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, з якого почалося його служіння людству. У всіх храмах міста та району пройшли урочисті богослужіння та обряди освячення води.

Слово «хрещу» дослівно в перекладі з грецького означає «занурюю у воду». Хрестив Христа пророк Іоанн, відразу довідався в ньому Спасителя, очікуваного єврейським народом. За переказами, коли Ісус вийшов з води, на нього у вигляді голуба зійшов Святий Дух, а голос з небес свідчив про нього як про Сина Божого. Звідси і друга назва свята — Богоявлення, оскільки, переконані віруючі, саме так людям з’явився Бог у трьох особах: Отця, який говорив з небес, Сина-Христа і Святого Духа у вигляді голуба.

Перші згадки про свято відносяться до початку III століття, щоправда, тоді він відзначався разом з Різдвом, і розділили обидва урочистості лише до кінця IV століття. У перші століття в свято Богоявлення християнська громада поповнювалася новими членами, які цього дня приймали хрещення.

Християни вірять, що вода у всіх водоймах Землі стає святою і знаходить чудові цілющі властивості. Освячена вода може зберігатися роками, залишаючись свіжою. Водохресною водою лікуються, кроплять житло.

В Хрещення віруючі вітають один одного: «Христос хрестився!» «У річці Йордані!». Найсміливіші купаються у водоймах, не боячись водохресних морозів.

 

Фотографії Андрія Чудновця